if_photoif_put_inmenu
Центр Утеплення
Зателефонуйте нам!
+38 (0412) +38 (0412) 44-50-24 Показати
+38 (067) +38 (067) 411-87-47 Показати

Монтаж бітумної черепиці: всі аспекти і нюанси

30 жовтня 2015

Високу поширеність якого-небудь виду покриття покрівлі визначає, насамперед, термін його служби.

Процес ремонту можна назвати простим, і не може проводитися регулярно через складність проведення робіт.

Ще одним вирішальним фактором є стійкість покрівлі до різних погодних умов, тобто її зносостійкість. Найякісніші марки покрівельного покриття володіють високим ступенем стійкості до морозу і призначені для країн з суворим кліматом. Саме таке покриття виробляють скандинавські країни.

Приблизно півстоліття тому на ринку матеріалів для покрівлі з'явився такий виробник, як RUFLEX - фінський завод, чия черепиця володіє стійкістю навіть до п'ятдесятиградусні холодів і до того ж гнучка. М'яка покрівля від цієї фірми вже давно визнана однією з найнадійніших у всьому світі.

М'яка черепиця виготовляється з еластичного, модифікованого бітуму. Випуск підсумкової продукції становить до 10000000 тонн щороку.

За статистикою, в США велика частина котеджів, приватних будинків і навіть особняків покриті саме їй.

Черепиця Руфлекс сьогодні є найкращим варіантом для кліматичних зон не тільки України, а й країн ЄС.

Такий вибір оптимальний для капітального будівництва, завдяки таким властивостям Руфлекс, як міцність, шумоізоляція, термостійкість, гнучкість і водонепроникність.

Гарантія на продукцію від виробника становить 25 років - такий час не прослужить більшість інших видів. Гнучка крівля Руфлекс володіє високою якістю, що робить її лідером при виборі матеріалу для покрівельного покриття.

Черепиця Руфлекс з бітуму здатна зберігати свої первісні якості при практично будь-яких температурах.

Температурний діапазон, в якому можлива її експлуатація, вражає будь-якого - від 40-градусних морозів до температури в 150 градусів.

При цьому виробник пропонує офіційну гарантію на свою покрівлю при дотриманні всіх умов експлуатації.

В основі м'якої покрівлі лежить особливий стеклохолст (покращений варіант скловолокна), що володіє підвищеною твердістю.

Ця технологія була розроблена корпорацією, завдяки такому матеріалу, стандарти міцності для основи покрівлі на виробництві підвищилися до позначки в 120 грам на один квадратний метр.

Для укладання гнучкої покрівлі не потрібні спеціальні інструменти та обладнання. Вам будуть потрібні:

- шпатель;

- молоток;

- ножиці по металу;

- рулетка;

- яскравий розмічальний шнурок;

- ніж з лезом у вигляді гачка.

До основних етапів монтажу м'якої покрівлі відноситься:

1. Підготовка основи

В якості підстави, під гнучку черепицю застосовують матеріал з суцільною рівною поверхнею, до якого можливе кріплення цвяхами. В якості даного матеріалу можливе застосування OSB- плити, вологостійкої фанери, або шпунтовану, обрізну дошку. Стики дощок потрібно розташовувати на місця опор, і довжина дощок повинна бути не менше двох пролетівши між опорами. Потрібно враховувати розширення дощок, викликане коливанням вологості і температури, залишивши достатній проміжок між дошками.

 2. Облаштування вентиляційного проміжку

Повітряний проміжок повинен бути достатньо великим (не менше 50 мм), витяжний отвір розташовують як можливо вище, а отвір для припливу повітря, відповідно, в нижній частині покрівлі.

Вентиляція потрібна для:

  • Відводу вологості від утеплювача, лат і покрівельного матеріалу;
  • Зменшення утворення льоду і бурульок на покрівлі в зимовий період;
  • Зменшення температури усередині конструкції даху влітку.

3. Монтаж підкладкового килима

Підкладковий килим укладається під м'яку покрівлю обов'язково якщо:

- монтаж покрівлі буде проводитися не відразу після укладання килима;

- покрівельні роботи будуть відкладені до весни;

- дах має складну геометрію.

Підкладковий килим кріпиться до настилу з дощок. Ви можете укладати його вертикально чи горизонтально. На дахах з великим ухилом краще укладати килим вертикально (починаючи з краю ската) - це дозволить уникнути утворення складок. На дахах складної форми з розжолобками і зовнішніми кутами зручніше розміщувати смуги горизонтально.

Якщо килим вкладають по горизонталі, починати слід знизу. Для укладання розгорніть смугу, розмістіть її строго по прямій лінії і розтягніть, усунувши всі провисання. Після цього прибийте смугу цвяхами уздовж краю з інтервалом 20 см, який буде укритий наступній смугою, шви герметизуються клеєм К-36. Кожна наступна смуга повинна перекривати попередню на 100 мм.

4. Монтаж металевих карнизних планок

Для захисту краю лат на карнизах від дощової вологи поверх підкладкового килима змонтуйте металеві карнизні планки (капельники) з напуском хв 2 см. Прибувають їх зигзагоподібно покрівельними цвяхами з кроком 100 мм.

5. Монтаж металевих фронтальних планок

Для захисту краю лат на торцевих частинах покрівлі монтують фронтонні планки з напуском хв. 2 см. Прибивають їх зигзагоподібно покрівельними цвяхами з кроком 100 мм.

При монтажі повинні використовуватися корозійно-стійкі покрівельні цвяхи із широким капелюшком, діаметром не менше 9,5 мм. Довжина цвяха повинна визначатися в залежності від товщини основи.

Обов'язково цвяхи необхідно забивати між лініями розмітки, нанесеними на гнучкій черепиці.

6. Монтаж ендового килима

Для підвищення водонепроникності в разжелобках поверх підкладкового кулі укладається ендовий килим, який відповідає кольору покрівельної черепиці. Краї фіксуються покрівельними цвяхами з інтервалом 100 мм.

Ендовий килим укладається:

  1. На карнизах - на металеві карнизні планки.
  2. У місцях з'єднань на схилі - килими перекриваються хрестоподібно.
  3. На ребрах - обрізають уздовж ребра і краю фіксують цвяхами.
  4. У нижній точці уздовж нахилу - після того, як монтаж покрівельних листів підійде до рівня нижньої частини ендови.

Плитки, розташовані на торцевих свесах ската, обрізають по лінії торця і проклеюють на ширину не менше 100 мм.

Плитка поряд з розжолобком повинні перекривати ендовий килим настільки, щоб ширина незакритих смуги не перевищувала 150 мм (це дозволить закрити отверствия від цвяхів, якими прибитий ендовий килим). Зайву частину гонтів відрізають, формуючи лінію, паралельну лінію ендови. Для того щоб зробити рівний зріз, рекомендується використовувати дошку. Обрізані краї проклеюються бітумним клеєм на ширину не менше 100 мм.

Наші фахівці рекомендують:

- наносити бітумний клей на м'яку покрівлю рекомендується довгими поздовжніми доріжками, відстань між якими повинна складати приблизно 3 см;

- олівець і маркери погано малюють на поверхні м'якої покрівлі. Для розмітки можна використовувати звичайний крейда - він добре видно на плитках і легко змивається дощовою водою;

- при обрізанні краю гонту підкладайте тонку дошку, щоб не пошкодити підкладковий килим;

- цвяхи, якими кріпиться покрівля, повинні проходити через дошки настилу. Якщо виступаючі з нижньої сторони настилу кінці цвяхів можуть становити небезпеку, ви можете замінити їх придатними по довжині шурупами з плоскою широкою голівкою.

7) Монтаж карнизної черепиці

Далі змонтуйте самоклеящуюся карнизну черепицю, уздовж карнизного свеса, попередньо видаливши з її нижньої частини захисну плівку. Карнизну черепицю укладають стик у стик, відступивши вгору від місця перегину карнизної планки 10-20 мм. Прибувають карнизну черепицю поблизу місць перфорації з подальшим перекриттям місць кріплення рядовою черепицею.

8. Монтаж рядової черепиці

Для того щоб уникнути відхилень використовуйте покрівельні плитки упереміш з 4-5 упаковок. Укладання рядової черепиці варто починати від центру карнизного свеса в напрямок торцевих частин покрівлі.

Приклейте черепицю, попередньо знявши з її нижньої частини захисну плівку (після цього окремі плитки не можна складати стосом один на одну) і прибийте чотирма цвяхами кожну злегка вище лінії паза плитки (20-30 мм). Якщо схил покрівлі більше 1: 1 (45 град.), Тоді кожна плитка повинна кріпитися шістьма цвяхами.

Перший ряд черепиці укладіть так, щоб нижня кромка її розміщувалася не вище, ніж на 1 см від нижнього краю карнизної черепиці, а «пелюстки» закривали місця стику карнизних черепиць.

Наступні ряду змонтуйте так, щоб кінці «пелюсток» черепиці були на одному рівні або вище з вирізами плиток попереднього ряду. На торцевих частинах покрівлі черепицю обріжте по краю і проклейте клеєм К-36 на ширину не менше 10 см.

У ендовах обріжте плитку таким чином, щоб на дні ендови залишалася відкрита смуга шириною близько 15 см.

Проклейте краї плиток уздовж лінії відрізу на ширину не менше 10 см клеєм К-36.

9. Монтаж конькової черепиці

Конькова черепиця (0,25 х 0,33 м) виходити при поділ карнизної на 3 частини по місцях перфорації. Змонтуйте коньковую черепицю на коник покрівлі, короткою стороною паралельно коника, попередньо видаливши плівку. Прибийте чотирма цвяхами (по 2 з кожного боку) так, щоб цвяхи виявилися під наступною черепицею, що накладається з напуском 5 см.

10. Монтаж покрівельних примикань

Проходи крізь покрівлю невеликого діаметра (антенні і т.д.) виконуються за допомогою гумових ущільнювачів. Димохідні та інші труби, що піддаються нагріванню, необхідно ізолювати. При монтажі гнучкої черепиці поблизу димарів або інших проходок по периметру з'єднання труби з покрівлею прибийте трикутну рейку 50 * 50 мм. Далі навколо димаря змонтуйте підкладковий килим, напуски промажте клеєм К-36. Потім покрівельну черепицю заведіть на вертикальну поверхню і приклейте клеєм К-36. По периметру трубу обклейте смугою Pintari за допомогою суцільного шару клею К-36 таким чином, щоб зверху труба закривалася смугою не менше ніж на 30 см, а на схилі - не менше ніж на 20 см. Закрийте примикання металевим фартухом (планкою примикання), що фіксується механічним шляхом, і загерметизуйте шви силіконовим герметиком, стійким до атмосферних впливів. Примикання до вертикальних стін проводиться аналогійної.

У вигляді ущільнювачів використовують EPDM - ущільнення, це етиленпропіленовий каучук з фланцем використовуються для захисту покрівлі в місцях висновків з круглим перетином. Ущільнення натягують на висновки після укладання підкладкового килима, а смуги гнучкої покрівлі закріплюють по фланцю. Верхній кінець ущільнення притискається до труби за допомогою сталевого хомута.

Конькові і скатні вентилятори необхідні для вентиляції підпокрівельного простору і підтримання в ньому оптимальної вологості. Найчастіше в малоповерховому будівництві використовують легкі і недорогі вентилятори з пластмаси. Розмір і кількість пристрою залежить від необхідної кратності повітрообміну і визначається в першу чергу обьемом підпокрівельного простору.

Вентилятор встановлюється на підкладковий килим і фіксується клеєм і цвяхами. При укладанні покрівлі прилеглі ґонти обрізають по формі висновку пристрої і кріплять по фланцю клеєм.

Покрівельні мостки спрощують переміщення по даху і роблять роботу на ній більш безпечною. Їх використання вважається обов'язковим на всіх дахах з ухилом більше 1: 8. Металеві мостки рекомендується встановлювати на просочену під тиском оснастку, яка розміщуватися вертикально (щоб не перешкоджати скачуванню води).

Бітумно-полімерна покрівля з поверхнею з грануляту відмінно утримує сніг і тому використання снегозадержателей на ній не є обов'язковим. Якщо снігозатримувачі все ж будуть встановлюватися, необхідно надійно герметизувати точки їх кріплення.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×